Ondrovy Stránky

Kenneth Oppel

Slunokřídlý - Díl Druhý

                                                        Slunokřídlý

 

 

 

Autor: Kenneth Oppel

Díl: 2.

 

Obsah:  Netopýr Stín hledá svého otce. Spolu s několika dalšími netopýry objevil obrovskou budovu, ve které jsou asi netopýři. V budově jsou opravdu netopýři a také obrovský les. Všichni uvnitř si myslí, že jsou v ráji, ale do budovy se dá vlétnout jenom z jedné strany a zpátky ven už to nejde. Proto Stín hledá cestu ven. Cesta ven existuje, ale jenom jedna, a to umělým potokem. Proplave potokem a dostane se do velkého lesa, ve kterém jsou pro změnu sovy. Sovy netopýrům  před krátkou dobou vyhlásily válku, protože je kanibalští netopýři zabíjeli.

Naštěstí se Stín z lesa sov dostane, ale chytí ho lidé, kteří netopýry používají jako zbraně. Připevní jim na břicho výbušninu a pomocí jejich echo lokace (ultra zvuku pomocí kterého se netopýři orientují) netopýry navedou na cíl který chtějí zničit. Stín se ale zachrání ještě s dalším netopýrem z jeho kolonie, který se jmenuje Větřík. Stín se dozví, že jeho otce drží nedaleko odtud velcí kanibalští netopýři s velkým množstvím sov, netopýrů a myší. Tyto zajatce chtějí při zatmění slunce obětovat bohu kanibalských netopýrů,  Kama Zotcovi. Stín se spojí se sovami i myšmi a zachrání všechny zajatce. Se sovami se netopýři dohodnou na míru a vrátí se do svého zimoviště.

 

Ukázka: „Využijeme západu slunce“ odpověděl Stín. „Poletíme vysoko a dokud to půjde, budeme se držet záře na obzoru. Klap. Stejný zvuk. Stín se otočil a tentokrát se lehce pohupoval jeden list, jako by se ho právě něco dotklo. Stín se zamračil. Ta ratolest byla předtím dál. To není možné, pomyslil si. Upřeně ratolest pozoroval Byla velká a měla vyboulenou špičku. Škubla sebou. Náhle se ratolest rozvinula a z okřídleného těla se vytáhl šeredně dlouhý krk zakončený špičatou hlavou. Z klepet se ježily ostny. Byl to brouk největší brouk, jakého kdy Stín viděl…

 

Doporučení: Tuto knížku jsem četl protože mám rád netopýry, protože jsou to zajímaví živočichové. Všem, kteří rádi čtou fantazy (jako já) bych ji doporučil. Hodně se mi líbila.
Žádné komentáře